W mikołajki o Mikołajkach

mikolajki-na-mazurach-w-mikolajki
 

Czy św. Mikołaj, żyjący na przełomie III i IV wieku biskup Miry, której starożytne ruiny odnaleźć dziś można w tureckiej Anatolii, mógł się spodziewać sławy, która przetrwa wieki i utrwali się w kultywowanych do dzisiaj tradycjach? Wsławił się wprawdzie cudami i pomagał biednym, ale to było udziałem niejednego świętego. Już w IX wieku 6 grudnia obchodzono w Konstantynopolu święto Mikołaja, który od średniowiecza wciąż tego właśnie dnia przynosi podarunki dzieciom w wielu krajach.

Św. Mikołaj jest dziś patronem Grecji i Albanii, Berlina i Moskwy, Bydgoszczy i Elbląga, w szczególnej opiece ma kupców i podróżnych, cukierników i piekarzy, a także marynarzy, rybaków i żeglarzy. Jedna z legend mówi o pomocy, jakiej Mikołaj udzielił modlącym się do niego żeglarzom ze statku tonącego podczas sztormu – pojawiwszy się uciszył wiatr, statek wydobył z topieli i zniknął.

 

Wynajem apartamentu w Mikołajkach nie tylko w mikołajki

Wprawdzie w herbie mazurskich Mikołajek jest… ryba, ale to od postaci świętego biskupa, a dokładniej poświęconego mu kościoła, pochodzi nazwa tego miasta. Pierwsza wzmianka o nim pochodzi z 1444 roku. Ale jego historia tak naprawdę zaczęła się od zbudowanych już w następnym stuleciu… mostu i dwóch karczm. Dziś mikołajska infrastruktura, również ta turystyczna, jest wielokroć bogatsza! Jakie więc miejsce może być lepsze do spędzenia mikołajek, jak nie Mikołajki na Mazurach? Wynajem apartamentu Mikołajki oferują na ten wyjątkowy czas w ośrodku Marina Nawigator. Ogrzewanie podłogowe, które zastosowano we wszystkich siedmiu apartamentach, gwarantują, że zima dla ich gości nie jest straszna. Wynajem domku letniskowego, również zimą, Mikołajki proponują także w tym samym ośrodku. Bezpieczne kominki w pokojach dziennych wszystkich czterech drewnianych domków zapewniają ciepło i przytulną atmosferę nie tylko w sam mikołajkowy, pełen niepowtarzalnego uroku, wieczór.

W całym sezonie jesienno-zimowym Marina Nawigator organizuje w swych apartamentach kameralne pobyty, których program oraz menu i godziny posiłków, a nawet muzyka czy kolorystyka dekoracji, zależą od wyboru gości.