Marina Nawigator, Jora Wielka
Festiwal Szantowy w Mikołajkach 2018. Śpiewać każdy może?
  1. Home
  2. 2018 Mikołajki Shanties Festival. Everyone can sing along.

2018 Mikołajki Shanties Festival. Everyone can sing along.

Arrival date
Date of departure

Festiwal Szantowy w Mikołajkach 2018. Śpiewać każdy może?

23 May 2019

Szanty to pieśni żeglarskie o wielowiekowej tradycji. Niegdyś wioślarze śpiewali je po to, aby uprzyjemnić sobie długie, monotonne wiosłowanie. Dzisiaj szanty to także atrakcje na Mazurach organizowane dla mieszkańców i turystów. Wydarzenia takie jak Festiwal Szantowy pozwalają w pełni odkryć magię Krainy Wielkich Mazurskich Jezior. To także doskonała zabawa i okazja na udaną integrację.

Festiwal Szantowy – gdzie w tym roku?

Festiwal Szantowy w tym roku jest organizowany w samym sercu Mazur – w Mikołajkach. Całość odbędzie się w wyjątkowym miejscu, bo na barce przycumowanej do żeglarskiej wioski. Na scenie wystąpią legendarni wykonawcy szant, a obok nich młodzi, utalentowani artyści. Atrakcje w Mikołajkach zostały przystosowane do każdego – starych wilków morskich, jak i dzieci. Festiwal Szantowy to trzy dni niezapomnianej zabawy w pięknej scenerii i co najważniejsze – w doborowym towarzystwie.

​ Szanty żeglarskie – czy każdy może wystąpić?

Szanty mazurskie to piosenki, które śpiewać może każdy. Posiadają one prostą budowę, powtarzające się strofy i do tego są rymowane, co pozwala domyślać się niektórych słów. Lecz w tym roku nie będzie można wziąć udziału w konkursie na najlepszą debiutancką piosenkę. Organizatorzy zdecydowali się do tej edycji zaprosić debiutantów, którzy już odnieśli sukcesy w piosence szantowej. Taki zabieg ma zapewnić podniesienie poziomu tegorocznego festiwalu.

​ Dlaczego warto wziąć udział?

Wakacje to dni odpoczynku, ale także – dobrej zabawy. W trakcie Festiwalu Szantowego jest ona niemal gwarantowana. Nawet jeśli nie lubimy śpiewać, to warto doświadczyć tego niezapomnianego, radosnego przeżycia. Impreza jest skierowana do wszystkich – pojedynczych osób, par, rodzin czy wspólnie podróżujących znajomych. Warto zaznaczyć, że Festiwal Szantowy posiada wieloletnią tradycję, jednak jego idea pozostaje taka sama – jest nią promocja muzyki szantowej i to nie tylko wśród żeglarzy, ale wśród wszystkich fanów unikatowych brzmień.

​ Gdzie znajdziemy nocleg?

Festiwal Szantowy jest organizowany w ostatni weekend lipca. W tym roku potrwa od 27 do 29 lipca. Na ten czas warto znaleźć dla siebie komfortowy nocleg. Apartamenty w atrakcyjnej cenie znajdą Państwo tutaj.

Jora Wielka 52
11-730 Jora Wielka, Polska

mobile nav bg
see on map
Newsletter

Subscribe to our newsletter and stay up to date with our promotions and special offers.

 

This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close