Marina Nawigator, Jora Wielka
Festiwal Szantowy w Mikołajkach 2018. Śpiewać każdy może?
  1. Strona główna
  2. O nas
  3. Blog
  4. Festiwal Szantowy w Mikołajkach 2018. Śpiewać każdy może?

Blog

Data
przyjazdu
Data
wyjazdu

Festiwal Szantowy w Mikołajkach 2018. Śpiewać każdy może?

23 maja 2019

Szanty to pieśni żeglarskie o wielowiekowej tradycji. Niegdyś wioślarze śpiewali je po to, aby uprzyjemnić sobie długie, monotonne wiosłowanie. Dzisiaj szanty to także atrakcje na Mazurach organizowane dla mieszkańców i turystów. Wydarzenia takie jak Festiwal Szantowy pozwalają w pełni odkryć magię Krainy Wielkich Mazurskich Jezior. To także doskonała zabawa i okazja na udaną integrację.

Festiwal Szantowy – gdzie w tym roku?

Festiwal Szantowy w tym roku jest organizowany w samym sercu Mazur – w Mikołajkach. Całość odbędzie się w wyjątkowym miejscu, bo na barce przycumowanej do żeglarskiej wioski. Na scenie wystąpią legendarni wykonawcy szant, a obok nich młodzi, utalentowani artyści. Atrakcje w Mikołajkach zostały przystosowane do każdego – starych wilków morskich, jak i dzieci. Festiwal Szantowy to trzy dni niezapomnianej zabawy w pięknej scenerii i co najważniejsze – w doborowym towarzystwie.

​ Szanty żeglarskie – czy każdy może wystąpić?

Szanty mazurskie to piosenki, które śpiewać może każdy. Posiadają one prostą budowę, powtarzające się strofy i do tego są rymowane, co pozwala domyślać się niektórych słów. Lecz w tym roku nie będzie można wziąć udziału w konkursie na najlepszą debiutancką piosenkę. Organizatorzy zdecydowali się do tej edycji zaprosić debiutantów, którzy już odnieśli sukcesy w piosence szantowej. Taki zabieg ma zapewnić podniesienie poziomu tegorocznego festiwalu.

​ Dlaczego warto wziąć udział?

Wakacje to dni odpoczynku, ale także – dobrej zabawy. W trakcie Festiwalu Szantowego jest ona niemal gwarantowana. Nawet jeśli nie lubimy śpiewać, to warto doświadczyć tego niezapomnianego, radosnego przeżycia. Impreza jest skierowana do wszystkich – pojedynczych osób, par, rodzin czy wspólnie podróżujących znajomych. Warto zaznaczyć, że Festiwal Szantowy posiada wieloletnią tradycję, jednak jego idea pozostaje taka sama – jest nią promocja muzyki szantowej i to nie tylko wśród żeglarzy, ale wśród wszystkich fanów unikatowych brzmień.

​ Gdzie znajdziemy nocleg?

Festiwal Szantowy jest organizowany w ostatni weekend lipca. W tym roku potrwa od 27 do 29 lipca. Na ten czas warto znaleźć dla siebie komfortowy nocleg. Apartamenty w atrakcyjnej cenie znajdą Państwo tutaj.

Jora Wielka 55
11-730 Jora Wielka, Polska

mobile nav bg
Zobacz na mapie
Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z naszymi promocjami i ofertami specjalnymi.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij