Marina Nawigator, Jora Wielka
Gdzie na narty zimą na Mazurach?
  1. Strona główna
  2. O nas
  3. Blog
  4. Gdzie na narty zimą na Mazurach?

Blog

Data
przyjazdu
Data
wyjazdu

Gdzie na narty zimą na Mazurach?

23 maja 2019

Mazury kojarzą się przede wszystkim z żeglarstwem, spływami kajakowymi, letnim wypoczynkiem nad jeziorami, wakacyjnymi imprezami oraz pięknymi szlakami, na których można podziwiać wyjątkową przyrodę Krainy Wielkich Jezior. Region ten równie atrakcyjny jest jednak także zimą. Miłośnicy białego szaleństwa znajdą tutaj nowoczesne ośrodki narciarskie, dobrze przygotowane stoki i wyciągi oraz liczne wypożyczalnie sprzętu.

Dlaczego warto jechać na narty na Mazury?

Gdy kończy się sezon letni wiele ośrodków i obiektów turystycznych (oferujących czarter jachtów na Mazurach, spływy kajakowe i wycieczki po pięknym regionie) zmienia nieco swój profil i przygotowuje zimowe atrakcje dla gości. Mikołajki czy Giżycko coraz częściej wybierane są jako bazy wypadowe na narciarski weekend. Są tutaj mniejsze kolejki niż w górach, niższe ceny wyciągów i doskonale przygotowane trasy narciarskie oraz snowboardowe (dopasowane do potrzeb początkujących i średniozaawansowanych fanów białego szaleństwa). Region doskonale sprawdzi się również dla fanów nart biegowych – królują tutaj malownicze trasy, których trudno szukać w zatłoczonych kurortach górskich.

Liczne pagórki i wzgórza okalające jeziora zostały bardzo dobrze wykorzystane. Przygotowano tutaj infrastrukturę, która śmiało może konkurować z miejscami słynącymi z idealnych warunków do uprawiania sportów zimowych. Gdzie wybrać się na narty na Mazury?

Piękna Góra koło Gołdapi – największy ośrodek narciarski na Mazurach

W ośrodku Gołdap na turystów czeka aż 5 wyciągów (kolej krzesełkowa, 2 wyciągi orczykowe i 2 wyciągi dla dzieci). Dostępnych jest tutaj przeszło 2 tys. m tras narciarskich o różnej trudności – najdłuższa ma aż 1 150 m długości (przy odpowiednich warunkach pogodowych). Trasy są oświetlone i sztucznie dośnieżane. Dodatkowo w ośrodku funkcjonuje park snowboardowy.

Okrągłe – Sielanka koło Giżycka

Ośrodek Okrągłe w Sielance koło Giżycka znajduje się niemal nad samym jeziorem. Najdłuższa trasa ma 700 m. Do dyspozycji narciarzy pozostają tutaj 3 wyciągi, parking, miejsca noclegowe w pensjonacie. Specjalnie dla dzieci przygotowano Zoo Safari.

Góra Czterech Wiatrów w Mrągowie

Kolejną opcją na osób wybierających się na narty na Mazury jest Góra Czterech Wiatrów w Mrągowie. Dostępnych jest tutaj 5 tras zjazdowych, których łączna długość wynosi 2 tys. m. Trasy mają różny stopień trudności, dostępna jest także ośla łączka idealna do nauki jazdy na nartach. Miłośnicy biegówek mogą skorzystać ze specjalnie wyznaczonych tras. Obok wyciągu narciarskiego powstał snowpark.

Góra Chrobrego w Elblągu

Działają tutaj 4 wyciągi orczykowe, dostępny jest także duży snowpark (1 900 m2).

Wiertel – trasy dla narciarzy biegowych

Miejscowość Wiertel (w pobliżu Rucianego Nida) to miejsce, które powinno przypaść do gustu fanom biegówek. Wioska narciarska ma tutaj aż 50 km malowniczo położonych tras. Wiodą one pomiędzy jeziorami, połaciami mazurskich pól i lasów.

Jora Wielka 55
11-730 Jora Wielka, Polska

mobile nav bg
Zobacz na mapie
Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z naszymi promocjami i ofertami specjalnymi.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij