Marina Nawigator, Jora Wielka
Gdzie ta Zima? Na Mazurach? To jak? Narty czy kajak?
  1. Strona główna
  2. O nas
  3. Blog
  4. Gdzie ta Zima? Na Mazurach? To jak? Narty czy kajak?

Blog

Data
przyjazdu
Data
wyjazdu

Gdzie ta Zima? Na Mazurach? To jak? Narty czy kajak?

09 stycznia 2020

Większości osób zima kojarzy się z wyjazdem na narty, a co za tym idzie – w góry. Osoby o wysokim poziomie zaawansowania najchętniej wybierają najbardziej niedostępne szczyty i najtrudniejsze trasy, również położone poza naszymi granicami. Może jednak warto czasem skusić się na małą odmianę i poznać inne tereny, pełne zimowego piękna?

Piękna Góra

Pragnąc poznać nową enklawę narciarzy, warto wybrać się do Gołdapi, gdzie na miłośników białego szaleństwa czeka Piękna Góra. Znajdujący się tam ośrodek narciarski przygotował pięć wyciągów i ponad dwa kilometry dobrze przygotowanych tras zjazdowych, o różnorodnym stopniu trudności. A do tego jeszcze cała infrastruktura, która pozwoli cieszyć się nie tylko zjazdami, ale również rozgrzewającym napojem i niezapomnianą atmosferą.

Góra Czterech Wiatrów

Kolejną propozycją dla wielbicieli narciarstwa jest Góra 4 Wiatrów, położona nieopodal Mrągowa, czyli jednego z najbardziej znanych i atrakcyjnych miast Mazur. Przygotowano na niej pięć tras i trzy wyciągi. Niezapomnianą atrakcją tego miejsca jest na pewno snow park, dzięki któremu każdy będzie mógł świetnie bawić się zimową porą.

Narty biegowe

Mazury mogą poszczycić się pięknym, pofalowanym terenem, który nie tylko wyglada malowniczo, ale również pozwala na uprawianie narciarstwa biegowego. To wręcz idealne miejsce do tego sportu, które podbija serca narciarzy swoim bajkowym czarem i dobrym przygotowaniem. W samej okolicy Puszczy Piskiej znajduje się ponad 40 km przygotowanych tras o różnorodnym stopniu nachylenia i trudności.

A jeśli nie narty to… kajak!

Brzmi to zupełnie nieprawdopodobnie? Wcale nie! Ze względu na to, iż rzeki na Mazurach rzadko zamarzają, można pozwolić sobie na kajakowe szaleństwa nawet, gdy wokół leży śnieg. Wystarczy jedynie zadbać o odpowiednie ubranie, które nie przemoknie i zapewni optymalną temperaturę, a niwa przygoda czeka już na wyciągnięcie ręki. A co wy wybieracie?

Jora Wielka 55
11-730 Jora Wielka, Polska

mobile nav bg
Zobacz na mapie
Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z naszymi promocjami i ofertami specjalnymi.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij