Marina Nawigator, Jora Wielka
Jesień na Mazurach. Cisza, spokój i feeria barw
  1. Strona główna
  2. O nas
  3. Blog
  4. Jesień na Mazurach. Cisza, spokój i feeria barw

Blog

Data
przyjazdu
Data
wyjazdu

Jesień na Mazurach. Cisza, spokój i feeria barw

23 maja 2019

Jesień na Mazurach jest czarująca. Drzewa pokrywają się wówczas ciepłymi barwami, a wokół panuje relaksująca cisza i spokój. To idealny moment na to, by całkowicie się zrelaksować.

​Aktywny wypoczynek

Jesienią opalanie na plaży przy jeziorze jest już praktycznie niemożliwe, a kąpanie się w zimnej wodzie to kiepski pomysł. Można za to ciągle żeglować i to przy bardziej sprzyjających, silniejszych wiatrach. Warto zwiedzić Mazury wybierając przejażdżki rowerowe. Poza tym jesień w Mikołajkach to możliwość poruszania się licznymi i dobrze oznakowanymi szlakami pieszymi. W cieplejsze dni dalej można spróbować swoich sił w kajakarstwie.

​Korzystanie z darów natury

Jesień to zdecydowanie intensywny okres dla wszystkich fanów zbierania grzybów. Czyste mazurskie lasy obfitują w szczególnie dorodne sztuki i rzadko spotykane gatunki. Jeśli nie na grzyby, to może na ryby? Dzięki bogactwu miejscowych jezior wypad na Mazury jesienią może zakończyć się naprawdę udanymi połowami. To świetna okazja dla wszystkich fanów wędkarstwa.

​Podziwianie przyrody

Śmiemy twierdzić, że złota polska jesień występuje dzisiaj już tylko w najczystszych i najbardziej dziewiczych rejonach naszego kraju, do których z pewnością należą Mazury. Jesienią można podziwiać tam feerie jesiennych barw i codziennie spacerować w otoczeniu wspaniałych, nasyconych kolorów. Jesienne powietrze nigdzie nie pachnie lepiej niż na Mazurach.

​Atrakcje na Mazurach jesienią

Sezon turystyczny co prawda kończy się jesienią, za to wiele wartych zobaczenia miejsc jest otwartych przez cały rok. Atrakcje na Mazurach jesienią to możliwość zwiedzania zamków i twierdz, odwiedzania parków rozrywki, a jeśli szczególnie brakuje nam kąpieli, to zawsze można wybrać się do parku wodnego.

​Zakwaterowanie to podstawa

Pobyt na Mazurach jesienią posiada jeszcze tę zaletę, że w okresie powakacyjnym ceny noclegów są po prostu bardziej atrakcyjne. Możemy więc wybrać komfortowe zakwaterowanie z szeregiem udogodnień w niezwykle przystępnej ofercie. Jako miejsce pobytu warto wybrać większą miejscowość – choćby taką jak Mikołajki, nazywane również sercem Mazur.

Jora Wielka 55
11-730 Jora Wielka, Polska

mobile nav bg
Zobacz na mapie
Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z naszymi promocjami i ofertami specjalnymi.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij