Marina Nawigator, Jora Wielka
​Zimowanie jachtów. W czym tkwi sekret?
  1. Strona główna
  2. O nas
  3. Blog
  4. ​Zimowanie jachtów. W czym tkwi sekret?

Blog

Data
przyjazdu
Data
wyjazdu

​Zimowanie jachtów. W czym tkwi sekret?

23 maja 2019

Zakup jachtu to spory wydatek, dlatego warto zadbać o to, by był on jak najdłużej w dobrym stanie. Gdy nadchodzą mroźne dni na Mazurach konieczne staje się zimowanie jachtów. Minusowe temperatury potrafią uszkodzić łódź pozostawioną na wodzie – zniszczyć jej poszycie lub doprowadzić do wgniecenia kadłuba. Jak się przed tym uchronić, czyli na czym polega bezpieczne zimowanie jachtów na Mazurach?

​Zimowa jachtu – od czego zacząć?

Jacht należy przede wszystkim posprzątać usuwając wszystkie niepotrzebne rzeczy. Następnie należy dokonać slipowania, czyli wyciągnąć go z wody. Teraz trzeba go dokładnie wyczyścić – zarówno kadłub, jak i podłogi czy szuflady. Na zakończenie wystarczy osuszyć łódź i potraktować jej powierzchnię środkiem chroniącym przed grzybami i pleśnią. Zbiorniki WC i na wodę pitną muszą zostać opróżnione. Dobry port w rejonie Mazury zapewnia nam transport nawet dużego jachtu na nadbrzeże – w tym celu korzysta się ze specjalnej przyczepy z rolkami. Następnie zostanie on przewieziony na teren właściciela, gdzie powinien zostać również zabezpieczony. Najlepiej przechowywać jacht pod plandeką, która zapewnia odpowiednią cyrkulację powietrza. Miejsce, w którym łódź poczeka do sezonu letniego, należy regularnie wietrzyć. Dobrym pomysłem jest umieszczenie jachtu w miejscu ogrzewanym. Wówczas w okresie zimowania można dokonać napraw lub renowacji – malowania czy laminowania.

​Jak przygotować łódź do zimowania?

Jeśli niemożliwe jest garażowanie jachtów na swoim terenie, wówczas należy wypożyczyć hangar znajdujący się w pobliżu mariny. Zimowanie jachtów w Mikołajkach wyniesie nas więcej, ale za to nie trzeba będzie później ponownie transportować jachtu do portu. Jeśli natomiast zdecydowaliśmy się na zimowanie jachtu na terenie naszej posiadłości, wówczas wiosną należy przeprowadzić wodowanie. Postój jachtów na Mazurach trwa zazwyczaj od końca września do końca kwietnia. Teren mariny powinien być ogrodzony oraz stale monitorowany. Dobrze, jeśli miejsce posiada również polisę OC.

​Od czego zależy cena?

Koszt zimowania jachtów zależy przede wszystkim od rozmiarów łodzi, a dokładniej – od długości kadłuba. Zanim zdecydujemy się na garażowanie jachtu na Mazurach powinniśmy spisać odpowiednią umowę.

Jora Wielka 55
11-730 Jora Wielka, Polska

mobile nav bg
Zobacz na mapie
Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z naszymi promocjami i ofertami specjalnymi.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij